logo
1 2 3 4 5

Lokalizacja

Niepubliczne Przedszkole
"Domowe Przedszkole"
usytuowane jest w cichej
i spokojnej okolicy z dala
wielkomiejskiego zgiełku i hałasu.

 

Budynek mieści się przy
ul. Nowe Wrota 15
w Gostyniu.

Rok szkolny 2017/2018

Bal przebieranców 2018

Dziś do przedszkola zawitały księżniczki, biedronki, super bohaterowie, policjanci. W tym dniu trudno było rozpoznać naszych przedszkolaków. Dzieci bawiły się fantastycznie podczas wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych. Widać było, że sprawia im to ogromną radość. Przedszkolaki bawiły się przy znanych im dziecięcych utworach, nie zabrakło „Kaczuch”, „Pociągu”, „Woogi boogi”. Zabawę urozmaicały różnorodne konkurencje i konkursy.

Mikołajki 2017

Dziś nasze przedszkolaki odwiedził wyjątkowy gość – święty Mikołaj !

Spotkanie to jest najbardziej wyczekiwane przez wszystkich przedszkolaków. Od samego rana dzieci wyszukiwały Mikołaja w oknie i nasłuchiwały dzwonków sań. Każda z grup starannie przygotowała się na spotkanie z Mikołajem ucząc się wierszy, tańca i piosenek.  Uśmiech Mikołaja nie zanikał podczas występu dzieci. Wręczcie nastała długo oczekiwana chwila każdy z przedszkolaków otrzymał upominek. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania wszyscy chętnie zrobili sobie z Mikołajem zdjęcie.  

Konkurs pt. "Polska moja ojczyzna"

Dziś w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski. Tematem brzmiał "Polska moja ojczyzna". Do konkursu przystąpiło pięcioro przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z dość trudnym tematem konkursu, wspaniale deklamowali swoje wiersze. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. W trakcie konkursu swoje umiejętności wokalne zaprezentowali Aleksandra Materkowska oraz Jasiu Jędrysiak. Jury miało bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwej naradzie jury wyłoniło zwycięzców. Postanowiono wyłonić trzy pierwsze miejsca, które otrzymali: Lena Nowacka, Maryna Ril, Jasiu Jędrysiak. Wyróżnienie otrzymali: Amelka Adamczak i Wojtek Matyśkiewicz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Pasowanie na przedszkolaka

"Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza ważna uroczystość w życiu dzieci, które w tym roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka.

Witamy w przedszkolu :-)

Po wakacyjnej przerwie przedszkolaki wróciły do swoich kolorowych sal. Dzieci bardzo stęskniły się za swoim przedszkolem. Z uśmiechem na twarzy opowiadały o swoich wakacyjnych podróżach tych małych i tych dużych. Gwar dziecięcych rozmów było słychać w szatni od samego rana. W grupach przywitaliśmy nowe koleżanki i kolegów. Dzień minął nam na wspólnej zabawie i śpiewie.przedszkolaka.

Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Grupa Maluchów i Starszaków wystąpiła przed ukochanymi Dziadkami mówiąc wierszyki, śpiewając piosenki i wykonując układy taneczne. Dla wielu z nich był to drugi w życiu występ przed publicznością. Po przedstawieniu przedszkolaki obdarowały Dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami i prezentami. Następnie wnuki zaprosiły Dziadków na słodki poczęstunek.

Wigilia

22 grudnia w przedszkolu odbyła się Wigilia. Kolędowaliśmy i tradycyjnie składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Potem zasiedliśmy do wigilijnego obiadu. Skosztowaliśmy także upieczonych przez nas choinek z ciasta francuskiego.