logo
1 2 3 4 5

Lokalizacja

Niepubliczne Przedszkole
"Domowe Przedszkole"
usytuowane jest w cichej
i spokojnej okolicy z dala
wielkomiejskiego zgiełku i hałasu.

 

Budynek mieści się przy
ul. Nowe Wrota 15
w Gostyniu.

Rok szkolny 2018/2019

Zakończenie roku

19 czerwca odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2018/2019. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w przedszkolu.  Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął…

Pierwsza część uroczystości była pełna powagi i skupienia. W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach.

Następnie dzieci, które kończą edukację przedszkolną pożegnały się ze swoimi koleżankami i kolegami, którzy jeszcze zostają w przedszkolu. Nasi absolwenci w swoich wierszach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody. Natomiast młodsi koledzy w wierszach i piosenkach pożegnali starszych kolegów i życzyli im samych sukcesów i powodzenia w szkole.

Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń,  podziękowań i kwiatów.

Dzień Dziecka

31 maja 2019 r. przed przedszkolem pojawił się duży dmuchaniec. Był on prezentem dla przedszkolaków z okazji zbliżającego się „Dnia Dziecka”. Na dmuchańcu dzieci skakały, wspinały się, ślizgały ze zjeżdżalni, turlały. Każda grupa miała swój czas na zabawy, radości było co nie miara. Prezent ten wprowadził przedszkolaków w świąteczny nastrój, każdy wracał do przedszkola z wesołą miną i cudownymi wrażeniami.

Wycieczka do Nadleśnictwa w Piaskach

24 maja 2019 roku Nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Piaskach. Dzieci miały okazję zapoznać się z eksponatami przyrodniczymi oraz wzięły udział w zajęciach dydaktycznych. Pracownik nadleśnictwa z przedszkolakami utrwaliła wiadomości o zwierzętach leśnych. Na koniec dzieci wybrały się na wycieczkę po lesie. Naszą wycieczkę zakończyliśmy smażeniem kiełbaski przy ognisku.

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt do rozcinania samochodów. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Życzenia Świąteczne

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

 

 

Życzy Dyrekcja oraz Pracownicy
„Domowego Przedszkola”

 

Wielkanoc w przedszkolu

Od początku Wielkiego Tygodnia panował w przedszkolu świąteczny nastrój. Dzieci rozmawiały o przygotowaniach do Wielkanocy, o tradycjach i zwyczajach. Przygotowały wiosenne "ogródki" z rzeżuchą. Nie zabrakło też prac plastycznych. Powstały pisanki-wyklejanki, papierowo-wełniane baranki i kartonowe koszyczki. Jednak największą radością była niespodzianka od wielkanocnego zajączka. 18 kwietnia w czwartek nasze przedszkolaki odwiedził wielkanocny zajączek. Ponieważ pogoda była wyjątkowo piękna, zajączek po całym ogrodzie pochował dla dzieci małe słodkie niespodzianki. Dzieci z wielką radością poszukiwały koszyczków, było przy tym mnóstwo radości.

Witamy Wiosnę !

           Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody. Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

            Witając wiosnę,  21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Następnie wszyscy wspólnie wybraliśmy się na spacer, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszystkie  przedszkolaki  razem  z  naszą Marzanną  przemaszerowały  barwnym  pochodem, trzymając  w  rękach  instrumenty muzyczne prze pomocy których odstraszały zimę. W ten sposób dzieci wyraziły  swoją  radość z przyjścia nowej pory  roku.

Igrzyska Przedszkolaków

17.03.2019r. odbyły się „Igrzyska Przedszkolaków” w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu organizowane przez Akademie Piłkarską Reissa. Do wspólnej zabawy przystąpiły dzieci z dziewięciu gostyńskich przedszkoli. Przedszkolaki wzięły udział w zorganizowanych przez trenerów z Akademii Piłkarskiej Reissa torach przeszkód i zmierzyli się z kolegami podczas meczów. Zwycięski medal czekał na każdego uczestnika „Igrzysk”. To było bardzo wesołe, sportowe niedzielne przedpołudnie.

Wizyta Pana Policjanta

13 marca 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły Panu policjantowi podziękowanie.

 

Dzień Kobiet

„Jeszcze jest w ogródku zima

          puste grządki i rabatki,                                
a nam przecież na Dzień Kobiet,
potrzebne są kwiatki.

 

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,

zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy, w każdej grupie składali

życzenia dziewczynkom. Nie obyło się słodkości, drobnych upominków

i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,

a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni…