Aktualności z życia przedszkola: Domowe Przedszkole.

Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu.

Grupa Maluchów i Starszaków wystapiła przed ukochanymi Dziadkami mówiac wierszyki, śpiewajac piosenki i wykonujac układy taneczne. Dla wielu z nich był to drugi w życiu występ przed publicznościa. Po przedstawieniu przedszkolaki obdarowały Dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami i prezentami. Następnie wnuki zaprosiły Dziadków na słodki poczestunek.

Teatrzyk ,,Wojtuś Strażak"

23 stycznia br. braliśmy udział w teatrzyku ,,Wojtuś Strażak" w Bibliotece Publicznej w Gostyniu.

Wigilia

22 grudnia w przedszkolu odbyła się Wigilia. Kolędowaliśmy i tradycyjnie składaliśmy sobie świateczne życzenia. Potem zasiedliśmy do wigilijnego obiadu. Skosztowaliśmy także upieczonych przez nas choinek z ciasta francuskiego.

Mikołajki

Dnia 6 grudnia br. do przedszkola zawitał Św. Mikołaj. Powitaliśmy go wierszykami i piosenkami. Każdy miał okazję porozmawiać ze Świętym Mikołajem. Okazał się być łaskawy, bo obdarował nas wszystkich prezentami.

Pasowanie na Przedszkolaka 14.10.2016

Dnia 14 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W przedstawieniu uczestniczyły wszystkie dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy występ przed publicznością.

WIEM, CO JEM - przygotowujemy sałatkę owocowąłą

Dziś w Przedszkolu było zdrowo i kolorowo. Wspólnie przygotowaliśmy sałatkę owocową. Każdy z nas samodzielnie kroił owoce... Trzeba przyznać, że poszło nam całkiem nieźle, a sałatka była wyśmienita!

Już niebawem...

Trudno uwierzyć, że tak szybko minęły wakacje... Już w czwartek rozpoczynamy rok szkolny 2016/2017. W Przedszkolu będzie nas dużo więcej - poznamy nowych kolegów i koleżanki. Bardzo nas to cieszy! Mamy nadzieję, że spędzimy razem wiele radosnych chwil :)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś dla Babci słońce mamy

I uśmiechy dla Dziadziusia

Dziś życzenia wnuczek składa

I piosenki śpiewa wnusia.

Dnia 21.01.2015r. do Domowego Przedszkola zawitali wspaniali goście – Babcie i Dziadkowie naszych

Przedszkolaków. Dzieci serdecznie ich przywitały; zaprezentowały dla nich wcześniej przygotowane

wierszyki i piosenki. Po krótkim występie Dziadkowie otrzymali laurki własnoręcznie przygotowane

przez naszych Milusińskich. Później wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek i miło spędzili czas

ze swoimi ukochanymi wnukami. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w

naszej pamięci.

„6 grudnia, jak dobrze wiecie, św. Mikołaj chodzi po świecie…”

Św. Mikołaj nie zapomniał także o naszych kochanych przedszkolakach. Odwiedził ich w piątek z workiem pełnym prezentów. Dzieci z wielką radością przywitały gościa piosenką. Każdy z przedszkolaków powiedział Mikołajowi wierszyk i chętnie odpowiadał na jego pytania a nawet z nim rozmawiał. Mikołaj rozdał dzieciom upominki i przypomniał o grzecznym zachowaniu. Przedszkolaki nie zapomniały o swoim gościu i przygotowały dla niego słodką niespodziankę. Uradowany Mikołaj wyruszył w dalszą drogę, a dzieci miło spędziły czas z rodzicami w przedszkolu.

Andrzejki 2014

W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć