Niepubliczne Przedszkole
"Domowe Przedszkole"
usytuowane jest w cichej
i spokojnej okolicy z dala
wielkomiejskiego zgiełku i hałasu.

Budynek mieści się przy
ul. Nowe Wrota 15
w Gostyniu.

Życzenia Świąteczne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

Życzy Dyrekcja oraz Pracownicy
„Domowego Przedszkola”

Wielkanoc w przedszkolu

Od początku Wielkiego Tygodnia panował w przedszkolu świąteczny nastrój. Dzieci rozmawiały o przygotowaniach do Wielkanocy, o tradycjach i zwyczajach. Przygotowały wiosenne "ogródki" z rzeżuchą. Nie zabrakło też prac plastycznych. Powstały pisanki-wyklejanki, papierowo-wełniane baranki i kartonowe koszyczki. Jednak największą radością była niespodzianka od wielkanocnego zajączka. 18 kwietnia w czwartek nasze przedszkolaki odwiedził wielkanocny zajączek. Ponieważ pogoda była wyjątkowo piękna, zajączek po całym ogrodzie pochował dla dzieci małe słodkie niespodzianki. Dzieci z wielką radością poszukiwały koszyczków, było przy tym mnóstwo radości.

Witamy Wiosnę !

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody. Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

Witając wiosnę,  21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Następnie wszyscy wspólnie wybraliśmy się na spacer, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszystkie  przedszkolaki  razem  z  naszą Marzanną  przemaszerowały  barwnym  pochodem, trzymając  w  rękach  instrumenty muzyczne prze pomocy których odstraszały zimę. W ten sposób dzieci wyraziły  swoją  radość z przyjścia nowej pory  roku.

Igrzyska Przedszkolaków

17.03.2019r. odbyły się „Igrzyska Przedszkolaków” w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu organizowane przez Akademie Piłkarską Reissa. Do wspólnej zabawy przystąpiły dzieci z dziewięciu gostyńskich przedszkoli. Przedszkolaki wzięły udział w zorganizowanych przez trenerów z Akademii Piłkarskiej Reissa torach przeszkód i zmierzyli się z kolegami podczas meczów. Zwycięski medal czekał na każdego uczestnika „Igrzysk”. To było bardzo wesołe, sportowe niedzielne przedpołudnie.

Wizyta Pana Policjanta

13 marca 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły Panu policjantowi podziękowanie.

Dzień Kobiet

„Jeszcze jest w ogródku zima

puste grządki i rabatki,
a nam przecież na Dzień Kobiet,
potrzebne są kwiatki.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,

zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy, w każdej grupie składali

życzenia dziewczynkom. Nie obyło się słodkości, drobnych upominków

i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,

a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni…

Wizyta Pani higienistki

"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,

tak się zaczyna wielka przygoda."

27 lutego odbyło się w Przedszkolu spotkanie z Panią higienistką. Pani Magda opowiedziała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa i wiedzy na temat mycia zębów oraz dbania o nie. Następnie przedszkolaki mogły wypróbować omówioną technikę na plastikowej szczęce. Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w praktyce.

"Witaminki witaminki,
dla chłopczyka i dziewczyki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki."

28.02.2019 r. nasze przedszkolaki

wzięły udział III Gminnym Konkursie Piosenki o Zdrowiu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie. Nasze przedszkole reprezentowały Kajla, Weronika, Nadia i Lena, które zaśpiewały piosenkę pt. „Witaminki, witaminki”. Podczas konkursu zostały zaprezentowane piosenki dotyczące szeroko rozumianego zdrowia. Dzieci śpiewały o witaminach, zdrowym i niezdrowym jedzeniu, o odpowiednim ubiorze, szkodliwości dymu tytoniowego i higienie jamy ustnej. Nasze dziewczyny zajęły wspaniałe III miejsce.