Niepubliczne Przedszkole
"Domowe Przedszkole"
usytuowane jest w cichej
i spokojnej okolicy z dala
wielkomiejskiego zgiełku i hałasu.

Budynek mieści się przy
ul. Nowe Wrota 15
w Gostyniu.

Poidełka dla Pszczółek

W minionym tygodniu oprócz poznania sekretnego życia naszych małych przyjaciół postanowiliśmy zrobić coś pożytecznego ... :)

Razem z ciocią zdecydowaliśmy o zrobieniu dla pszczółek poidełek, dzięki którym będą mogły nabrać sił i ugasić pragnienie.

Poszukaliśmy potrzebnych materiałów - gałązek, mchu, szyszek, kamieni itp i przystąpiliśmy do pracy.

Gotowe poidełka rozłożyliśmy w cichych i ustronnych miejscach w okolicy przedszkola. :)

Pszczółki

W minionym tygodniu poznawaliśmy życie pszczół. Dowiedzieliśmy się gdzie mieszkają i kto się nimi zajmuje.

Poza tym poznaliśmy etapy powstania miodu, a także wiemy już jakie są rodzaje miodu i dlaczego każdy miód ma inny kolor, zapach i smak.

Podczas zajęć oglądaliśmy także filmik, z którego dowiedzieliśmy się jak wygląda ul od środka i jakie pszczółki zajmują się produkcją miodu.

Dzień Dziecka

Czerwiec zaczął się wspólnym świętowaniem Dnia Dziecka. Tego dnia w Przedszkolu na Naszych Przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji - była zabawa na dmuchanym zamku, później dla ochłody były lody, wspólne zabawy przy muzyce i zawody sportowe.

Dla Naszych Przedszkolaków czekały także balony i medale przygotowane przez ciocie. :)

Dzień Bociana

Ostatniego dnia maja obchodziliśmy Dzień Bociana. W tym dniu poznaliśmy sporo ciekawostek z życia tego biało - czarnego ptaka. :) Uczyliśmy się piosenki " Kle, kle boćku" a na koniec zajęć wykonywaliśmy prace plastyczną.

ZAMKNIĘCIE PRZEDSZKOLA

Szanowni Państwo,

zgodnie z informacją przekazaną na Konferencji prasowej w sprawie zaostrzenia zasad bezpieczeństwa informujemy, że Przedszkole zostaje zamknięte.

Zgodnie z ustaleniami z danej Konferencji przedłużono zamknięcie placówek do 18 kwietnia.

O wszelkich zmianach i złagodzeniach obostrzeń informować będziemy na bieżąco.

ŻYCZYMY WYTRWAŁOŚCI I DUUUŻO ZDRÓWKA ! :)

Zając

Nasze Przedszkolaki odwiedził Zajączek. Dzieci słodkości w koszyczku szukały nieco wcześniej niż zwykle ...

Jednak radość z poszukiwań i odnalezionych koszyków była ogromna.

.

Gminny Konkurs Piosenki o zdrowiu.

Nasze Przedszkole wzięło udział w Gminnym Konkursie Piosenki o Zdrowiu organizowanym przez Szkołę w Kunowie.

Przedszkole reprezentowały cztery dziewczynki ze starszej grupy "Żabki" i zaśpiewały piosenkę "Szczotka, pasta, kubek ciepła woda ...".

Nasze dziewczyny zajęły wysokie III miejsce.

Każda z nich otrzymała upominek, a na rzecz Przedszkola zostały przekazane gratulacje i statuetka.

Wiosna

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy przyszła do nas WIOSNA z dalekiej podróży. Witały ją" bociany, skowronki i szpaki, witały ją także wsszytskie Przedszkolaki.