Niepubliczne Przedszkole
"Domowe Przedszkole"
usytuowane jest w cichej
i spokojnej okolicy z dala
wielkomiejskiego zgiełku i hałasu.

Budynek mieści się przy
ul. Nowe Wrota 15
w Gostyniu.

Igrzyska Przedszkolaków

17.03.2019r. odbyły się „Igrzyska Przedszkolaków” w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu organizowane przez Akademie Piłkarską Reissa. Do wspólnej zabawy przystąpiły dzieci z dziewięciu gostyńskich przedszkoli. Przedszkolaki wzięły udział w zorganizowanych przez trenerów z Akademii Piłkarskiej Reissa torach przeszkód i zmierzyli się z kolegami podczas meczów. Zwycięski medal czekał na każdego uczestnika „Igrzysk”. To było bardzo wesołe, sportowe niedzielne przedpołudnie.

Wizyta Pana Policjanta

13 marca 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły Panu policjantowi podziękowanie.

Dzień Kobiet

„Jeszcze jest w ogródku zima

puste grządki i rabatki,
a nam przecież na Dzień Kobiet,
potrzebne są kwiatki.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,

zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy, w każdej grupie składali

życzenia dziewczynkom. Nie obyło się słodkości, drobnych upominków

i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,

a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni…

Wizyta Pani higienistki

"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,

tak się zaczyna wielka przygoda."

27 lutego odbyło się w Przedszkolu spotkanie z Panią higienistką. Pani Magda opowiedziała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa i wiedzy na temat mycia zębów oraz dbania o nie. Następnie przedszkolaki mogły wypróbować omówioną technikę na plastikowej szczęce. Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w praktyce.

"Witaminki witaminki,
dla chłopczyka i dziewczyki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki."

28.02.2019 r. nasze przedszkolaki

wzięły udział III Gminnym Konkursie Piosenki o Zdrowiu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie. Nasze przedszkole reprezentowały Kajla, Weronika, Nadia i Lena, które zaśpiewały piosenkę pt. „Witaminki, witaminki”. Podczas konkursu zostały zaprezentowane piosenki dotyczące szeroko rozumianego zdrowia. Dzieci śpiewały o witaminach, zdrowym i niezdrowym jedzeniu, o odpowiednim ubiorze, szkodliwości dymu tytoniowego i higienie jamy ustnej. Nasze dziewczyny zajęły wspaniałe III miejsce.

Teatrzyk

26 lutego  nasze przedszkolaki mogły zobaczyć przedstawienie o Smoku Stefanie, które zaprezentował nam Teatrzyk Pompon. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Tłusty czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”.

Tego dnia razem z naszymi przedszkolakami z przyjemnością spałaszowaliśmy pyszne pączki.

Dzień Kota

Dzieci z naszego Przedszkola 18 lutego 2019 r. obchodziły nietypowe święto „Święto kota”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.